EMDR Terapisi ile Beyinde Değişim

Yazının Okunma Süresi
1 dakika

Bilim ve Ütopya yazı kurulu üyesi, dergimizin birçok kapak dosyasının editörlüğünü de yürütmüş olan Uzm. Dr. Alişan Burak Yaşar’ın yeni kitabı raflarda yerini aldı. EMDR ve nörobilim konulu Türkçedeki ilk eser olma özelliği taşıyan bu kitabı psikoloji, psikiyatri ve nörobilimle ilgili tüm okurlara öneriyoruz.

EMDR Terapisi, zihnin bilgiyi işleme süreçlerine dayanan Adaptif Bilgi İşlemleme Teorisi üzerine kurulu ve günümüzde pek çok bozuklukta etkili bir psikoterapi yöntemidir. Temel varsayım sorunların ortaya çıkışında, yani psikopatolojinin oluşmasında travmatik süreçler önemli rol oynar. 
Bu kitapta son araştırmalar ışığında beyinde olan bitenlerle duygu, düşünce ve davranışlar arasındaki ilişkileri ve beyinde oluşan değişimleri de gözden geçirmek mümkün olacak. Özellikle EMDR terapistleri, danışanlar ve nörobiyolojiye ilgi duyanlar için kullanışlı bir kaynak olarak kütüphanelerde bulunacaktır. (Tanıtım Bülteninden)

Kitabı satın almak için:

https://www.idefix.com/Kitap/EMDR-Terapisi-ile-Beyinde-Degisim/Alisan-Burak-Yasar/Egitim-Basvuru/Psikoloji-Bilimi/urunno=0001935724001

Psikiyatri
Etiketler
emdr
psikoloji
psikiyatri
nörobilim
bilişsel nörobilim