Gençler için Bilim ve Ütopya e-dergi abonelik kampanyası! 20 öğrenci arıyoruz…  

Yazan
Emrah MARAŞO
Bilim ve Ütopya Genel Yayın Yönetmeni

Dergimizin yazarlarından, okurlarından ve her daim destekçilerinden bir hocamızın önerisiyle gençler için Bilim ve Ütopya e-dergi abonelik kampanyası başlatıyoruz. Adı bizde saklı olan hocamız ve kıymetli eşi kampanyanın başlangıcına da öncülük yaparak 20 üniversite öğrencimize e-dergi aboneliği armağan ediyorlar. Bu armağanı ülkemizin bilim hayatına ciddi katkıları olan, her zaman gericiliğe ve evrim düşmanlığına karşı bilimin, aklın, aydınlanmanın bayrağını en ön saflarda taşıyan Prof. Dr. Aykut Kence adına veriyorlar. 20 e-dergi armağanından yararlanmak isteyen genç okurlarımızın bilimveutopya@gmail.com e-posta adresine bizzat kendileri, ad-soyad, üniversite, fakülte, okuduğu bölüm ve öğrenci numarasını yazarak başvurmaları gerekiyor. Başvurunun 20’yi aşması durumunda kura çekilecek.
1 Şubat 2014’te yitirdiğimiz Aykut Kence hocamızın anısını yaşatmanın en anlamlı yolu öyle düşünüyoruz ki bilimi ve bilimsel düşünme alışkanlığını genç kuşaklara aktarmaktan geçiyor. Çünkü Aykut Kence bizzat kendi pratiğiyle böyle yapmıştı. O, gerçek bir bilim insanı sorumluluğuyla hareket ederek halkın hem bedensel hem zihinsel sağlığı için durmadan uğraştı. Çernobil faciasının ülkemizdeki etkilerine karşı gerçeğin ve sıradan insanın safında yer aldı. Dinci gericiliğin ve dogmatizmin etkilerine karşı ülkeyi karış karış gezerek aydınlanmanın sözcülerinden oldu.
Başlattığımız “Gençler İçin Bilim ve Ütopya e-Dergi Abonelik Kampanyası” tam da bu ihtiyaçtan yola çıkıyor. Çalışan ve emekli olan okurlarımızı kendi belirledikleri sayıda gencimize e-dergi aboneliği armağan etmeye çağırıyoruz. Armağanları tarihimizde belirleyici bir rol oynamış ulusal bir kahramanımız, bilim yaşamımıza değerli katkıları olan bir bilim insanımız ya da bir aile bireyiniz adına verebilirsiniz. Böylece onların isimlerini de en anlamlı şekilde anmış olacaksınız. Biz de sayfalarımızdan ilan edeceğiz. Ayrıca adınızın açıklanıp açıklanmaması da sizin takdiriniz…
Son olarak şunu söyleyelim: Bilim ve Ütopya’nın yaydığı ışık ne kadar çok genç fidana ulaşırsa ülkemiz aydınlanmaya o kadar çok yaklaşacaktır. Armağanı vermek için alt veya üst sınır yok. 1 öğrenci de olabilir 10 öğrenci de 100 öğrenci de… 1 yıllık e-dergi abonelik bedeli de gayet makul: Sadece 50 TL.
E-abonelik armağan etmek isteyen okurlarımız magaza.bilimveutopya.com.tr adresinden e-dergi/leri satın alabilirler. Tek ricamız açıklama bölümüne bunu yazmaları ya da bize e-posta olarak bildirmeleri. Ayrıca 0312 418 52 64 no’lu telefonumuzu da arayabilirler.

Avrupa Abonelik Kampanyası
Avrupa temsilcimiz Ulusal Kanal’ın eski Genel Yayın Yönetmeni Yener Güneş arkadaşımız oldu. Yener Güneş girişkenliği, plancılığı, disiplini ve insan ilişkilerinin genişliğiyle Bilim ve Ütopya’ya çok önemli katkılar yapacak. Onun öncülüğünde Avrupa’da büyük bir abonelik kampanyasına girişiyoruz. Avrupa’da yaşayan yurttaşlarımızı Türkiye’nin en nitelikli bilim dergisiyle buluşmaya davet ediyoruz. Ricamız sadece kendilerinin abone olması değil, eşlerine, dostlarına, arkadaşlarına da Bilim ve Ütopya’yı önermeleri. Üstelik dergileri ayın 1’inde postaya verilecek ve en kısa zamanda ellerinde olacak. Dergimize abone olmak isteyen Avrupalı okurlarımızın magaza.bilimveutopya.com.tr adresindeki iletişim formunu doldurmaları yeterli. Biz kendilerine ulaşacağız.
Avrupa’daki yurttaşlarımızın dergimize abone olmaları Bilim ve Ütopya’nın çok daha nitelikli, kaliteli çıkmasına neden olacak. Aynı zamanda yeni dağıtım noktalarında da yer almasını sağlayacaktır.
Güzel bir ay olması umuduyla…

 

Çiviyazısı