15. Aykut Kence Evrim Konferansı

Yazının Okunma Süresi
2 dakika

ODTÜ Biyoloji ve Genetik Topluluğu olarak evrimsel biyoloji ve ilişkili alanlara verdiğimiz önemden dolayı 6 Şubat 2021 tarihlerinde 15. kez düzenleyeceğimiz Aykut Kence Evrim Konferansı pandemi sebebiyle Genel ve Akademik olmak üzere iki ayrı oturumda ve çevrim içi bir platformda gerçekleşecektir. Genel Oturum’da evrimsel biyoloji ve evrimsel biyolojinin ilişkili olduğu fizik, kimya, psikoloji, sosyoloji, felsefe, mühendislik ve birçok diğer bölümlerle ilgili evrim konulu sunumlara yer verilecektir. Bunlara ek olarak Akademik Oturum’da dünyanın çeşitli yerlerindeki seçkin üniversitelerden, araştırma enstitülerden ve laboratuvarlardan konuşmacılarımız evrimsel biyoloji ile ilgili son dönemdeki çalışma konularından ve kendi projelerinden sunumlar gerçekleştirecektir.

Genel Oturum’da sunum dili ağırlıklı olarak Türkçe olup İngilizce olan sunumlarda çeviri seçeneği sunulacaktır. Akademik Oturum’da ise sunumlar İngilizce olacaktır. Akademik Oturum’a kayıt yaptırmayı düşünen katılımcılarımızdan biyolojik bilimler ve evrimsel biyoloji alanlarında yeterli düzeyde bilgi sahibi ve yabancı dile hâkim olmaları gerektiğini göz önünde bulundurmalarını önemle rica ederiz.

Aykut Kence Evrim Konferansı'nın kayıtları açılmış olup belirli bir kapanma tarihi yoktur.

Aykut Kence Evrim Konferansı ile ilgili detaylı bilgilere:
https://www.biyogen.org
https://www.instagram.com/odtuakek
https://www.twitter.com/odtuakek
https://www.facebook.com/odtuakek
https://www.facebook.com/biyogen

akekodtu@gmail.com
adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Bilim adına birlik olmak ve onu daha ileriye taşımak için birlikte hareket etmenin gerekli olduğu kanısındayız. Bilim ve Ütopya gibi Türkiye'nin her bir yanından insana hitap eden bir dergide konferansımızın yer alması ve/veya sosyal medya hesaplarınızda etkinliğin paylaşılarak duyurulması, topluluğumuzun misyonu olan bilimi ve doğru bilgiyi toplumla buluşturmada çok yardımcı olacaktır. İlginiz için şimdiden çok teşekkür ederiz.

Aykut Kence Evrim Konferansı Organizasyon Ekibi
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Biyoloji ve Genetik Topluluğu

 

Etkinlikler
Etiketler
evrim