Boş

Toplam: 0,00 ₺

telefon

Telefonlar yakın tarihte kendi çatlaklarını onarabilecek mi?

Talihsiz bir hareket sonucu, akıllı telefonlarımızın kırılgan ekranları kolayca çatlayabilir veya daha kötü sonuçlar yaşanabilir. Ancak Riverside’daki Kaliforniya Üniversite’sinden bir ekip, akıllı telefonların küçük yaralanmalarına bir son verebilir. Amerikan Kimya Topluluğu (American Chemical Society) tarafından düzenlenen bir toplantıda araştırmacılar, özel olarak yeni teknolojileri hedefleyen ve kendi kendini tamir edebilen bir madde tanıttılar.

Telefon Konuşması Yapmaktan Korkuyor musunuz? İşte “Telefobi”yi Yenmenin Yolları

Telefonunuzun zil sesini duymak paniğe kapılmanıza mı sebep oluyor? Birisini arama düşüncesi bile size soğuk terler mi döktürüyor?
Son zamanlarda telefon elimizden düşmez oldu, fakat yine de çoğumuz basit bir aramayı yapmaktan bile ciddi anlamda korkuyor. Sosyal fobinin bir uzantısı olarak bilinen telefobi, her nesilden ve her kesimden birçok insana sıkıntı veriyor.
Telefobiden mağdur insanlar tanımadıkları kişilerle dolu bir odada konuşma yapmaktan çekinmezken ya da gün içinde binlerce mesaj gönderirken, telefon konuşması yapacak olduklarında geriliyorlar.

RSS - telefon beslemesine abone olun.