Sağlık Bİlimleri

Akne

Akne, hayatta kalmamızın bir bedeli olabilir mi?

Akne bir çoğumuzun hayatı boyunca karşılaştığı ve zihninde hoş olmayan anılar bırakan bir deri hastalığıdır. Derimizde bulunan sebase bezlerle ilişkili olan ve çoğu zaman ergenlik döneminde görülen akne, doğumdan ölüme kadar olan herhangi bir zaman diliminde farklı nedenlerle ortaya çıkabilir. Toplumda bu kadar sık görülen ve yaşam kalitesini düşeren akne, hayatta kalmamıza yardımcı olan evrimsel bir değişimin bedeli olabilir mi?

Genlerin izini süren bilim adamları, Fransa’daki koronavirüs salgınının doğrudan Çin’den gelmediğini söyledi

Paris’te bulunan Pastör Enstitüsü bilim adamlarının yeni bir çalışmasına göre, Fransa’daki Corona virüs salgınına Çin’den gelen vakalar değil ama yerel olarak dolaşımda olup kökeni bilinmeyen bir suş sebep oldu.

Koronavirüs'te bugün: 12 Nisan 2020

Ajanslara son dakika olarak düşen habere göre Türkiye'de günün coronavirüsten can kaybı ve vaka sayısı belli oldu. Yurt genelindeki milyonlarca vatandaşlarımızı da yakından ilgilendiren Koronavirüs ile ilgili aramalar tüm hızıyla sürüyor. Dünyada 68 bin kişinin hayatını kaybetmesine neden olan coronavirüs ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 12 Nisan'daki son durumu bu akşam açıkladı.