Etkinlikler

Mustafa Prize 2023

Mustafa Bilim ve Teknoloji Vakfı tarafından 2 senede bir düzenlenen Mustafa Ödülleri İsfahan’da yapılan törenle sahiplerini buldu. Bu sene beşincisi düzenlenen etkinlik, bilimin gelişmesine katkıda bulunan İslam coğrafyasının akademisyenlerini bir araya getiriyor ve bilimsel araştırmaları teşvik etme amacı taşıyor. 28 Eylül ve 3 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen ve İslam Dünyasının Nobel’i olarak nitelenen törene Bilim ve Ütopya dergisi adına Genel Yayın Yönetmeni Cemil Gözel davet edildi.
Cemil Gözel etkinlikle ilgili şu değerlendirmeleri yaptı:

2023 Yılı 21. Serhat Özyar Yılın Genç Bilim İnsanı Ödülü Sahiplerini Buldu

2002 yılında yitirdiğimiz değerli bilim insanı ve Bilim ve Ütopya dergimizin kurucularından Dr. Serhat Özyar’ın anısını yaşatmak, bilimsel araştırmanın en önemli aşaması olan doktora eğitimi düzeyinde yetkinleşmenin sağlanması, doktora eğitimini öne çıkarmak ve özendirmek amacıyla oluşturulan ve Orta Doğu Öğretim Elemanları Derneği ile Bilim ve Ütopya Kooperatifi (Bil-koop) tarafından verilen Serhat Özyar Yılın Genç Bilim İnsanı Ödül töreninde Bilim ve Ütopya Kooperatifi (Bil-koop) başkanı Prof. Dr.

3. ODTÜ Astrobiyoloji Konferansı 30 Kasım 2019'da düzenleniyor

ODTÜ Amatör Astronomi Topluluğu ve ODTÜ Biyoloji ve Genetik Topluluğu'nun düzenlediği ODTÜ Astrobiyoloji Konferansı, 30 Kasım 2019 Cumartesi günü KKM Kemal Kurdaş Salonu'nda gerçekleşecek. Türkiye’de gerçekleştirilen ilk astrobiyoloji konferansı olan etkinliğin ilki 17 Kasım 2017'de, ikincisi ise 18 Kasım 2018 tarihlerinde düzenlenmişti.

6. Uluslararası Evrim Kongresi 10-11 Nisan'da!

6. Uluslararası Evrim Kongresi, 10-11 Nisan 2019 Çarşamba ve Perşembe günleri saat 10.00'da İstanbul Üniversitesi Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu'nda gerçekleşiyor.

İbni Sina Sağlık Derneği'nin öncülüğünde, Bilim Ofisi işbirliği ile düzenlenen konferansa alanında uzman birçok akademisyen katılıyor. 

Konferansa kayıt için: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd43rfypa3WW4yeDf9qFRpZOpWJ1s-_MTawGmTU0teVA6moeg/viewform

Evrim Dersleri kontenjanlarımız dolmuştur

Değerli okurlarımız,

14-15 Ekim’de Ankara Plaza Otel’de düzenleyeceğimiz Evrim Dersleri’ne yoğun ilginizden dolayı teşekkür ederiz. Kayıt yaptıramayan okurlarımıza üzülerek belirtiriz ki kontenjanlarımız dolmuş ve kayıtlarımız kapanmıştır.

Söz verdiğimiz gibi evrime ve bilime yönelik saldırılara karşı eylemli olarak karşı durmaya devam edeceğiz. Kayıt yaptıramayan dostlarımızla başka etkinliklerde görüşmek dileğiyle.

Bilimle kalın.