Boş

Toplam: 0,00 ₺

Kimyahane

Evren rengarenktir

Başta büyük deneyci Michael Faraday (1791-1867) ve büyük matematiksel fizikçi James Clerk Maxwell’in (1831-1879) çalışmaları olmak üzere, 19. yüzyıl pek çok kuramsal ve deneysel çalışmaların sonucunda klasik elektromanyetik kuramın ortaya konulduğu yüzyıl olmuştur.

İpeğin Papucunu Dama Atan Buluş: Naylonun Keşfi

Hayatımızda ne tanıdık bir kelime değil mi; naylon. Naylon poşet, naylon çorap, vesaire… Sanki hep vardı, sanki en tanıdığımız malzemelerden biri gibi. Ucuz, sağlam, dayanıklı, kıyafetlerde buruşmayan, kolay kuruyan malzemelerin mimarı. Naylon hakkındaki bu yazıyı okuduğunuzda hoşunuza gideceğini garanti ederek kendisini sizlere tanıtayım.

Yeni Jenerasyon Plastikler: İletken Polimerler

Plastiklerin keşfi ile başlayan süreç ile beraber, “polimer çağı” olarak adlandırabileceğimiz yeni bir tarih yazılmaya başlandı. Metal malzemelere kıyasla paslanmayan, ahşap malzemeye kıyasla daha hafif olan ve porselen malzemeye kıyasla kırılmayan, daha zor eskiyen, daha ucuz; yani her yönüyle günlük hayatta kullanıma uygun ve eldeki tüm malzemelere avantaj sağlayan polimerler büyük bir hızla diğer malzemelerin yerini aldı.

RSS - Kimyahane beslemesine abone olun.